Orthodox Mission Fraternity

ZÁKLADNÍ INFORMACE

Orthodox Mission Fraternity (Pravoslavné misijní bratrstvo) je organizace, která podporuje pravoslavné misionáře po celém světě. Dobročinná asociace, oficiálně registrovaná v Řecku, je administrativně nezávislá, avšak duchovně spadající pod Řeckou pravoslavnou církev.

Bratrstvo bylo založeno v roce 1963 pod názvem „Friends of Uganda“ (Přátelé Ugandy) horlivým misionářem otcem Chrysostomosem Papasarantopoulosem (1903-1972), který jako první otevřel cestu východnímu pravoslavnému misionářství v subsaharské Africe, když v roce 1961 navštívil Ugandu. Nevídané zážitky a nevyhnutelné potřeby, které tam zaznamenal, ho vedly, aby napsal svým duchovním přátelům: „Pomozte mi. Lidé zde hladovějí po pravoslaví, po Kristu, a hladem tělesným trpí také.“

To byl začátek současné organizace »Orthodox Mission Fraternity«, jež rozšířila a obnovila hlavní účel své činnosti, a to pomáhat pravoslavným misionářům v Africe, Asii, Oceánii a Americe.

Kromě hlásání evangelia plní misionáři také charitativní úkoly v zemích, kde působí, ulehčují trápení těch, kteří žijí v chudobě a mají bolesti, dále zakládají sirotčince, školy, zdravotní střediska, zajišťují přípravu a distribuci jídla potřebným, organizují vrtání studní a všude přinášejí Kristovu lásku.

Organizace »Orthodox Missionary Fraternity« podporovala misionáře hned od svého prvopočátku, a proto byla za svou činnost vyznamenána patriarchátem alexandrijským a celé Afriky.

POCHVALA

„Vzpomínám na bratrstvo »Orthodox Missionary Fraternity«, jak již od začátku mého duchovenského působení v Africe pomáhalo připravovat cestu Pravoslavné církvi alexandrijské...“

Theodoros II., papež a patriarcha alexandrijský a celé Afriky


PROGRAMY (činnosti, které organizace zajišťuje)


PROJEKTY

Kromě výše uvedených programů zajišťuje »Orthodox Mission Fraternity« ještě další projekty jako například stavby chrámů a škol nebo přestavbu budov na chrámy (více informací nalezne zde http://orthodoxmission.org.gr/projects/)

DÁRCOVSTVÍ A PODPORA NAŠEHO DÍLA

Pro místní pravoslavné pravoslavné křesťany (i pro kohokoliv jiného) je zde připravena možnost pomáhat misionářům snadným způsobem a v českých korunách.
Informace uváděné níže se vztahují k podpoře adresované přímo na zahraniční účet misijního bratrstva (vhodné spíše pro cizinu):

Přispět můžete jakoukoli částkou počínaje 10 € a výše.

Způsob platby je možný přes Pay Pall nebo kreditní kartou na: http://orthodoxmission.org.gr/contribute/donate/

Dalším způsobem je klasický bankovní převod:
Alpha Bank - IBAN: GR93 0140 4050 4050 0200 2000 170 - BIC: CRBAGRAA
Příjemce: Orthodox Missionary Fraternity

Do zprávy pro příjemce napište svou emailovou adresu, pokud se vám nepodaří vložit symbol "zavináče", uveďte v závorce slovo "at", což anglicky znamená znak zavináče) nebo napište anglicky zprávu příjemci na email: )

Také prosím nezapomeňte uvést při bankovním převodu, že každá strana si hradí svůj poplatek (u Komerční banky je to SHA kód.

Více informací na http://orthodoxmission.org.gr/

Videokanál na You Tube

Zpět na stránku pomoci pravoslavným misiím

NAVRCHOLU.cz